Psikolojik Danışman, Psikodramatist, EMDR Terapisti

İzmir doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini İzmirde tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşen Ebru Güneşli 1996 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası bir sene boyunca klinik deneyimi edinmek için Cerrahpaşa Adli Psikiyatri ve Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri bölümünde psikiyatristlerle birlikte staj ve ruh sağlığı sağaltım çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Kariyer hayatı boyunca mesleki anlamda da kendini geliştirmeye önem veren Ebru Güneşli bireysel ve grup psikodrama, çocuk psikodraması, sosyodrama,  grup terapi, aile terapisi, bireysel terapiler, mindfulness, transandantal meditasyon, şamanizmde ritüeller ve farkındalık çalışmaları gibi pek çok eğitime katılmıştır. Kendisi bireysel, grup terapisi ile ilgili Zerka Moreno, Marcia Karp, Jacob Gershoni, Juanita Puddifoot, Juditta Ben-David gibi pek çok yabancı eğitmen ve terapistten eğitim alma fırsatı bulmuştur.

Kariyeri boyunca bireysel ve grup terapistliğinin yanı sıra özellikle kişisel gelişim konularında kurumsal şirketler için stresle başa çıkma, duygusal zeka, sosyal zeka, bireysel farkındalık gibi pek çok konuda iş yerlerinde çalışan bireylerin tatminini, yaşam kalitesini ve farkındalığını artıran eğitimler ve bireysel seanslar gerçekleştirmiştir.

Yirmi seneyi aşkın süredir kendisi profesyonel olarak bireysel ve grup terapisti olarak çalışmanın yanı sıra kurumlar için de eğitim ve seminerler vermeye devam ederken aile dizimi üzerine de eğitim almaya başlamıştır.

Ebru Güneşli bireysel terapi yöntemi olarak dinamik yaklaşımı ve bireysel psikodrama tekniklerini kullanarak seans odasında spontanite ve eylemin kolaylaştıcı ve tedavi edici gücünden yararlanmaktadır.  EMDR Terapisi eğitimi almıştır.