Ataşehir İstanbul Anadolu Yakası Evlilik Terapisi

Evlilik Terapisi

Uzman psikolog ve terapist ekibimizle İstanbul Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezinde. Sizlere ilişkinizin ihtiyacını olan desteği evlilik terapisti ile en iyi şekilde sağlıyoruz. Evlilik Terapisi

Evlilik, bir bireyin hayatında yapabileceği en önemli anlaşmalardan biridir. Bu anlaşma ile beraber eşler, birbirlerine karşı ciddi sorumluluklar üstlenirler. İnsan hayatındaki en önemli ve en büyük heyecan yaratan olaylardan biri olan evlilik, ciddi bir emek ve anlayış gerektirir.

Hayat koşulları, taraflardan biri veya her ikisi için her zaman olumlu yönde gelişmeyebilir. Özellikle günümüz şartlarında çok hızlı akan hayat, iş koşulları ve metropol yaşamı gibi etmenler evlilik için de ciddi sorunlar oluşturur

Evlilik sürecinde çiftlerin ihtiyacı olan iletişim zamanla zayıflar. Çok basit problemler, konuşarak üstesinden gelinebilecek meseleler birdenbire büyük boyutlara ulaşabilir. Bu noktada, zayıflayan iletişimi onarmak, eşler arasındaki güçlü bağı yeniden ortaya çıkarmak. Evliliğin ilk günkü heyecanını yakalamak için profesyonel destek gerekli olur. Bu profesyonel desteği Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık uzman kadrosu ile sizlere sağlar.

Evlilik Terapisi İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir Psikolog

Evlilik Terapisi Nedir?

Evlilik terapisi, çiftlere ilişkinin değerini geri kazanmaları için uygulanan bir terapi türüdür. Çift terapisi veya aile terapisi olarak da adlandırılan bu terapide amaç bireysel ihtiyaçlardan ziyade ilişkinin, evliliğin ihtiyaçlarını ön plana çıkarmaktır. Bu sayede eşlerin bir birey olarak iletişimi yerine evlilik üzerinden daha sağlıklı bir iletişime geçmeleri hedeflenmektedir.

Terapide, evlilik terapisti’nin yönlendirmeleri ile birlikte çiftler alacakları yeni kararlardan eski çatışmalara kadar bir çok konuda daha sağlam zeminlerde hareket ederler. Paylaşımın, saygının ve anlayışın yeniden inşaası evlilik terapisi ile çok daha kolay ve sağlıklı hale gelebilmektedir. Çocuk yapma kararında maddi konulardaki fikirlere kadar bir çok tartışma daha sağlıklı bir çerçevede yapılmaktadır.

Terapi ile çiftlerin geleceği nokta tartışmaların olmadığı değildir. Tartışmaların çok daha sağlıklı ve mantıklı şekilde, eşlerin birbirlerini tüketmeden gerçekleştirecekleri biçimde düzenler. Bu sayede hem eşlik ilişkileri hem de genel anlamda insan ilişkileri çok daha sağlıklı olur. Böylece insan doğasını yıpratmayan nitelikte olur. Eğer evliliğinizde yolunda gitmeyen şeyler varsa, iletişim kopukluğu ve anlaşamamazlık yaşıyorsanız bir profesyonelden destek alabilirsiniz.

Evlilik terapileri veya genel adıyla çift terapileri ortalama olarak 90 dakikalık seanslarla gerçekleşir. Terapistin uygun gördüğü sıklıkta gerçekleşen seanslar genellikle haftada bir gerçekleşir. Belirli gün ve saatte gerçekleşmesi ilerleme için en ideal süreci sağlar.