İlişki Terapisi Evlilik Terapisi Çift Terapisi Ataşehir Anadolu Yakası İstanbul Terapi

İlişki uzmanı daha sağlıklı mutlu ilişkiler için size destek oluyoruz ! İlişki Terapisi

Günümüzün en büyük problemlerinden biri şüphesiz iletişim eksikliğidir. Bu eksiklik hayatın çeşitli yerlerinde karşımıza çıkabileceği gibi duygusal yönden bizi en çok yıpratan biçimi de sevgili veya eşler arasında olan problemlerdir.

İlişki Terapisi

Sağlıklı bir iletişim ile çözülemeyecek problem yoktur. Ancak sağlıklı bir iletişim kurmak o kadar da kolay değildir. Sağlıklı iletişimin temel prensibi ise sağlam bir ilişkiden geçmektedir. Çiftlerin karşılıklı olarak birbirlerine güvendikleri, saygı ve sadakatin olduğu bir ilişki sağlıklı bir ilişkidir.

Her ne kadar sağlam temeller üzerine kurulsa da zaman zaman ilişkiler yıpranabilir. Çok önemli veya hayli basit sebeplerle ilişki sınanmaktadır. Bu tür durumlarda iletişim kurmak zorlaşmaktadır. Basit çözümler bile bir sorun olacaktır. Bu noktada çiftlerin elinden bir şey gelmiyorsa profesyonel destek almaları gereklidir.

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin temel branşlarından olan çift terapisi çıkmaza giren ilişkiler için en ideal çözüm yoldur. Evliler veya sevgililer çift terapisi ile ilişkilerine sağlamlaştıracaklardır.

Çiftler arasında alınacak kararlardan yer değiştirmeye kadar, hastalıklar, travmalar, iletişim problemleri, kayıplar. Böylelikle daha bir çok psikolojik rahatsızlık çift terapisi ile ele alınır. İlişkiye engel olan, iletişimi zayıflatan tüm sebepler terapist eşliğinde ortaya çıkarılır. Sonuç olarak ortak bir payda bulunarak giderilir. Çift terapisi gözle görülür ilerlemenin en net olduğu terapi yöntemidir.

İlişki Danışmanlığı

Peki kimler çift terapisi veya ilişki danışmanlığı için bir profesyonele danışmalıdır? Her zaman yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda psikolojik destek almak gerektiği gibi bir yanılgı vardır. Bunun aksine çiftlerin her ikisini de mutlu eden durumlarda dahi psikolojik destek alınmalıdır. Örneğin dünyaya bir çocuk getirme konusunda çift terapisi, çok fayda sağlayan bir destektir. Hamilelik sürecinden çocuk bakımına, sorumluluk paylaşımından, doğum sonrasına kadar bir çok konu uzman bir terapist eşliğinde çok daha nettir ve çiftler arasında çözülmektedir.

Bunun dışında ilişkiyi iki tarafında istediği ancak iletişimin sağlanamadığı durumlarda çift terapisi ideal çözümler sunar. Bitmek üzere olan ilişkilerde de çift terapisi, temelleri sağlamlaştırarak ilişkiyi ayakta tutmanın yolunu göstermektedir. Boşanma durumunda dahi her ne kadar üzücü bir durum olsa da çiftlerin en az hasarla ayrılabilecekleri yol ve yöntemler çift terapisi ve ilişki danışmanlığından geçmektedir.

Mutlu Sağlıklı İlişki

Bunun dışında ilişkiyi her iki tarafında istediği ancak iletişimin sağlanamadığu durumlarda çift terapisi ideal çözümler sunar. Bitmek üzere olan ilişkilerde de çift terapisi, temelleri sağlamlaştırmak ve ilişkiyi ayakta tutmanın bir yoludur. Boşanma durumunda dahi her ne kadar üzücü bir durum olsa da çiftlerin en az hasarla ayrılabilecekleri yol ve yöntemler çift terapisi ve ilişki danışmanlığından geçmektedir.