Ataşehir Online Psikolog İstanbul Anadolu Yakası Uzman Psikolog Ayşe Yanık Online Terapi

Yetişkin, Aile ve Çift Terapisti

1992 yılında İ.Ü Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra 1994 yılında İ.Ü İşletme Fak. Davranış Bilimleri Bölümünde Yüksek Lisans programına devam etmiştir. İstanbul Psikoloji Derneğinin düzenledikleri başta olmak üzere çocuk, ergen ve yetişkinler üzerine pek çok eğitim almıştır. 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuk programını tamamlamıştır. Online Terapi

1992-2006 yılları arasında: Hastane, okul, belediye ve özel şirketler dahil pek çok kurum ve kuruluşta psikolog olarak görev yapmıştır.

2006-2009 yılları arasında eşinin işi nedeniyle iki çocuğuyla beraber Dubai’ye taşınmıştır. Dubai de yaşadıklarını ve aldığı notları daha sonra 2013 yılında yazacağı kitabı için kullanmıştır.

2010 yılında ülkeye döndükten sonra klinik alanda eğitimlerine devam etmiştir. Diğer taraftan da İstanbul Ataşehir’de Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur. Uzman ekibiyle beraber çalışmalarına devam etmektedir.

Pek çok makale ve araştırması hem mesleki yayın organlarında hem tüm yazılı basında yer almıştır. Aynı zamanda televizyon programlarında da konuk olarak ağırlanmıştır.
2013 yılında Hayy Kitap’tan “Anne Ben Niye Doyumsuzum” adlı mesleki kitabi yayınlanmıştır. “İlişkiler” üzerine ikinci kitabını yazmaya devam etmektedir.

UZM.PSİKOLOG AYŞE YANIK kendisini şöyle anlatır:

1992 yılında mezun olduktan sonra psikoloji alanında çıktığım yolda 24 sene boyunca ömür boyu eğitim ilkesinden hareketle pek çok eğitim aldım. Diğer taraftan çalışarak edindiğim deneyim ,dünyayı gezerek ve keşfederek edindiğim gözlem bilgi ve tecrübeler de beni bugüne taşıdı.

Edindiğim bu tecrübelerle de:

Kendi içsel yolculuğunuzda sendeleyip düştüğünüzde nasıl sizi yerden kaldıracak bir destek aradığınızı, sevdiğiniz kişiyle çatışmanın içinden çıkılmaz bir noktaya geldiğinde nasıl sevdiğinizi unuttuğunuzu ve yüreğinizdeki soğumayı, çocuğunuzla baş edemediğinizde hissettiğiniz o çaresizlik duygusunu, boşandığınızda yada ayrıldığınız zaman çektiğiniz acının mateme dönmesini çok iyi anlıyorum.

Çoğu kez hayır demenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Çatışmadan korktuğunuz için hep kabul eden taraf olduğunuzu, bağırmak isteseniz de sesinizin çıkmadığını içinizde biriktirdiklerinizin artık dayanılmaz ağırlaştığını biliyorum. Tüm bunlarla mücadele etmek yerine görmezden geldiğinizi de biliyorum.

Ama her şeye rağmen yaşamın tüm renkleriyle devam ettiğini, eğer siz isterseniz, yüzleşmeye cesaretiniz varsa değişimin mucize olmadığını söylemeliyim.

Sizi dinliyor, sizi anlıyor ve size destek olmak istiyorum.
Belki de güvenmek ilk adım olmalıdır…

Online Terapi Ataşehir