Değişim Terapi ile Ümraniye Psikolog Hizmeti

Çağımızın en yaygın sorunlarından olan psikolojik problemler; maddi kaygılardan, gelecek kaygısından, aile ve eş sorunlarından, kariyer problemlerinden veya pek çok takıntı haline gelebilecek huy/davranışlardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Kurumumuz Değişim Terapi bünyesinde Ümraniye psikolog ihtiyacına yönelik pek çok uzman bulunmaktadır. Her bölge için yeterli sayıda terapi verebilecek bu uzmanlarımız işinin ehli kişiler olup psikolojik olarak her türlü rahatsızlığınıza çözüm üretme gayretini göstereceklerdir.

Bireylerin hayatlarının belirli dönemlerinde psikolojik olarak kendilerini mutsuz ve yardıma muhtaç hissetmeleri mümkündür. Herkesin sorunlarla başa çıkma yönteminin farklı olduğu göz önünde bulundurulursa; kimi kişiler sorunlarını yok sayarak görmezden gelmeyi ve bu sorunlar hakkında konuşmamayı yeğlerken kimi bireyler de tam tersi şekilde sorunlarının üzerine giderek profesyonel bir yardım alıp problemlerinden kurtulmayı istemektedirler.

Toplum algısının kırılma noktası sayılabilecek psikolojik yardım seansları, kişilerin fikren akıl sağlığını kaybetmiş olduğu noktaya geldiği anlamını kesinlikle taşımaz. Genelde insanların psikoloğa gitme konusunda “Ben deli değilim!” algısını kırmalarıyla birlikte aslında alınan seanslarla ne kadar yanlış düşüncelerde olduklarını öğrendikleri bilinir.

Psikolog ile Görüşmenin Getirdiği Avantajlar Nelerdir?

Vücudumuzda nasıl ki bir organımız rahatsızlandığında soluğu hemen hastanede kontrollerde alıyor isek, zihin olarak da yorgunluğumuz ve kendimizi rahatsız hissettiğimiz noktada bir psikolog ile görüşüyor olmak iyileşme yolunda atılacak ilk adımdır.

Bahsettiğimiz gibi görüşeceğimiz kişiler psikolojik rahatsızlıklar konusunda uzman kişiler olduğundan, sizin sorunlarınız hakkında sizlerle profesyonel düzeyde konuşma seansları düzenleyerek sorununuzun derinine inmeyi ve sizin ufkunuz için yeni pencereler açmayı sorunsuz bir şekilde halledebilmektedir.

Kendinizi halsiz hissettiğinizde, günlük rutininizi gerçekleştirmekten imtina edecek kadar yorgun hissediyorsanız; kafanızda sürekli olarak olumsuz düşünceler dönüyor ve bu durum hayata karşı sizi her geçen gün daha da umutsuz yapıyorsa, geleceğe dair var olan tüm ümitlerinizi kaybettiğinizi hissediyorsanız mutlaka ve mutlaka psikolog desteği almanız önerilir. Çünkü geldiğiniz noktada uzman desteği almadığınız takdirde ilerleyen günlerde daha büyük çöküntüler yaşayabileceğiniz ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Tüm bu bahsettiğimiz süreçler için; sizi anlayan, sorununuzu doğru teşhis eden ve bu teşhis üzerine doğru terapi ve tedavileri uygulayan Ümraniye psikolog servisimizle Değişim Terapi Merkezi’nde psikolojik sıkıntılarınıza son vermek için sizleri misafirimiz olarak beklemekteyiz.